top of page

Nasze działania

Nasza fundacja wspiera osoby w kryzysie bezdomności, między innymi oferując im bezpłatną opiekę ginekologiczną, czy gotując posiłki. Ponadto wspieramy osoby uchodźcze z Ukrainy, oferując im lekcje języka polskiego.

Fundusz Feministyczny

Logo Funduszu Feministycznego

Od początku sierpnia 2022 realizujemy Mini Grant przyznany nam przez FemFund na Pomoc ginekologiczną dla kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej bądź w kryzysie bezdomności.  W ramach tego projektu możemy wesprzeć kobiety zapewniając im bezpłatną konsultację lekarską wraz z badaniem ginekologicznym, cytologią oraz USG.

Bezpieczna Żywność

Logo Banków Żywności

Jednym z naszych fundacyjnych priorytetów, są działania na polu nie marnowania żywności. Dlatego, miło nam poinformować, że w konkursie Federacji Polskich Banków Żywności "Bezpieczna Żywność 2022" otrzymaliśmy wsparcie w postaci środków na zakup zamrażarki oraz wózka do transportu żywności.

Integracja Zamiast Bomb

294672543_120238780720720_28150037289599

Fundacja organizuje kursy nauki języka polskiego dla osób narodowości ukraińskiej i kursu języka ukraińskiego dla Polaków. Ponadto w celu wzmocnienia kompetencji społecznych i zawodowych osób narodowości ukraińskiej planuje się organizację kursu języka polskiego specjalistycznego dla osób z branży medycznej. W trakcie wszystkich aktywności będą promowane postawy proekologiczne w życiu codziennym miedzy innymi używanie przedmiotów wielorazowych w odpowiedzi na problem jednorazowych śmieci.

Fundusz Solidarności z Ukrainą

Teraz Ulica.png

Fundacja Teraz Ulica wraz Fundacją Batorego zaprasza wszystkich do uczestnictwa w cyklu wydarzeń, mającym wesprzeć osoby z Polski i Ukrainy w integracji oraz poznaniu siebie nawzajem.

Przez cały rok spodziewajcie się licznych wydarzeń: artystycznych, ruchowych; relaksujących wieczorów z planszówkami, czy spotkań z inspirującymi osobowościami. Będą wspólne wypady w góry, tematyczne seanse filmowe i zażarte – miejmy nadzieję – dyskusje.

bottom of page