top of page
324552847_906903034007980_3899365666361978326_n.jpg

Klub Kibica BBTS Bielsko-Biała

Początki Klubu Kibica z Bielska-Białej z pewnością wiążą się z rokiem 1999, kiedy to powstał zespół BBTS Siatkarz Bielsko-Biała. Już wtedy aktywnymi kibicami było protoplaści dzisiejszego stowarzyszenia. Sezon 2002/2003, a w nim ważne zwycięstwo w turnieju barażowym, po którym BBTS awansował do Polskiej Ligi Siatkówki, przyczynił się do znaczącego rozwoju Klubu Kibica.

 

W styczniu 2004 roku bowiem, w kolejnym sezonie rozgrywek, został zorganizowany pierwszy mecz wyjazdowy do Sosnowca. Podczas gry siatkarzy z Bielska-Białej w debiutanckim sezonie w Polskiej Lidze Siatkówki, Klub Kibica dopingujący tą drużynę zorganizował jeszcze m.in wyjazd do Częstochowy, Wrocławia, czy Radlina. Mimo iż spotkanie z ówczesnym Górnikiem Radlin zakończyło się porażką siatkarzy z Bielska-Białej, co skutkowało spadkiem tej drużyny do niższej ligi, to jednak na tym meczu pojawiło się mnóstwo kibiców, którzy tworzą obecny Klub Kibica BBTS-u.

 

W latach 2004-2013 z punktu widzenia kibiców męskiej drużyny z Bielska-Białej ważne były wyjazdy do Gorzowa Wielkopolskiego czy ten do Poznania na rewanżowy mecz barażowy o utrzymanie drużyny z Bielska-Białej w I Lidze, który był najbardziej emocjonującym spotkaniem w historii Klubu Kibica BBTS-u. Po dwóch porażkach na własnej hali, siatkarze z Bielska-Białej jechali do Poznania z „nożem na gardle”. W trzecim meczu BBTS przegrywał już 0:2 i kiedy wszystko mogło wydawać się już przesądzone, siatkarze z Bielska-Białej doprowadzili do tie-breaka, wygrywając go 31:29. W efekcie baraże z Poznaniem zakończyły się zwycięstwem BBTS-u 3:2.

 

Kolejne ważne momenty, które z pewnością będą na długo zapamiętane przez kibiców BBTS-u Bielsko-Biała w sezonie 2008/2009 to 2-dniowe wyjazdy na mecze do Wielunia, w którym uczestniczyło 10 członków ówczesnego klubu kibica, a także do Radomia. Niestety po przegranych spotkaniach z drużyną z Wielunia, siatkarze z Bielska-Białej musieli zmierzyć się w barażach z zespołem właśnie z Radomia. Wtedy ówczesne trzy spotkania zakończyły się zwycięstwem siatkarzy z Radomia, co skutkowało tym, że drużyna z Bielska-Białej nie awansowała do PlusLigi.

 

Sezon 2009/2010 przyniósł bardzo ważny wyjazd do Nysy. Zmobilizowana i naładowana pozytywnymi emocjami grupa kibiców z Bielska-Białej zorganizowała wyjazd, aby dopingować swoją drużynę w meczu z siatkarzami z województwa opolskiego. Mecz ten nie obył się bez wielu przykrych zdarzeń ze strony kibiców Nysy, co w znaczny sposób przykryło samą rywalizacją sportową na boisku.

 

Rozgrywki 2012/2013 na zapleczu PlusLigi charakteryzowały się bardzo dobrą grą BBTS-u Bielsko-Biała. Mimo ostatecznej porażki z ekipą Czarnych Radom, decyzją zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej siatkarze z Bielska-Białej awansowali do PlusLigi. Z pewnością wydarzenie to przyczyniło się do znaczącego rozwoju bielskiego klubu kibica, gdyż w ich szeregi zaczęło wstępować wielu chętnych osób. Miało to wpływ na decyzję o zorganizowaniu kilkunastu wyjazdów na mecze, w debiutanckim sezonie BBTS-u w PlusLidze, między innymi do Kędzierzyna, Sosnowca, Jastrzębia, czy Częstochowy.

 

Sektor przeznaczony dla klubu kibica w Hali pod Dębowcem z każdym meczem zapełniał się, dzięki czemu pojawił się zamysł, aby zarejestrować wszystkich sympatyków bielskiej siatkówki jako stowarzyszenie. Ostatecznie zostało ono oficjalnie zarejestrowane przed startem rozgrywek sezonu 2014/2015 PlusLigi. Pierwszymi członkami założycielami zarządu Stowarzyszenia byli Włodek, Starszy Maślaka i Kali. 

 

Dzisiaj Klub Kibica BBTS-u Bielsko-Biała aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem dopinguje swoich siatkarzy w meczach zarówno w Hali pod Dębowcem jak i w innych siatkarskich miastach w Polsce. Ich sektor z każdym meczem zapełnia się ludźmi, którzy chcą poprzez kilka przyśpiewek, oklasków dodać siatkarzom sił do walki, a przede wszystkim okazać im swoje wsparcie w czasie trwania sezonu. Ich przykładem podążają inne przybyłe na mecz osoby, które włączają się do dopingu poprzez dołączenie do kibiców, którzy oglądają dane spotkanie w wcześniej przygotowanym do tego sektorze.

Sezon 2021-2022

bottom of page