top of page
Szukaj

Wielkie otwarcie Placu Wolności

Zaktualizowano: 18 kwi 2023


Kiedy: 22 kwietnia (sobota), 14:00 Gdzie: Plac Wolności 4, Bielsko-Biała


Nareszcie! Po wielu miesiącach generalnego remontu zapraszamy Was na otwarcie nowej Przestrzeni Wolności w Bielsku-Białej.


W programie panele dyskusyjne na tematy społeczne i ekologiczne oraz koncerty. Już nie możemy się doczekać


Rozkład jazdy:

14:00 Rozpoczęcie i przedstawienie Fundacji Teraz Ulica

14:30 Efektywny Altruizm

15:30 Tomasz Świstak

16:30 Olga Wojdyńska (Antropoloszka)

17:30 Zakończenie części wykładowej

19:00 koncert Szu

20:30 koncert KSY (pierwotnie Kosy)


Oczywiście podczas wydarzenia nie zabraknie wegańskich potraw i napojów bezalkoholowych.


Wstęp: dobrowolna darowizna


Osoby występujące:

  • Efektywny Altruizm - Wprowadzenie do skutecznego pomagania Efektywny Altruizm to filozofia i międzynarodowy ruch społeczny, który opowiada się za wykorzystaniem dowodu naukowego i starannego rozumowania w celu określenia najefektywniejszych sposobów czynienia dobra. Na spotkaniu dowiecie się m.in. - Dlaczego tak ważne jest, aby dokładnie przemyśleć, w jaki sposób wydajemy swój czas i pieniądze, aby pomagać innym; - Niektóre metody pomagania okazują się znacznie bardziej skuteczne niż inne. Podzielimy się z Wami narzędziami jak to ocenić i użyć w praktyce; - Porozmawiamy o różnych sferach pomaganie, m.in. o dobrostanie zwierząt, walką z ubóstwem oraz poprawie przyszłości. Spotkanie poprowadzi Maria Gembarzewska-Truong - dyrektorka fundacji

  • Tomasz Świstak - 45-lecie sceny hardcore/punk w Bielsku- Białej Opowieść o jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk społeczno- kulturalnych w naszym regionie. O jego historii, etosie, wartościach, dorobku, sposobie działania, sukcesach i powodach, dlaczego ciągle jest żywym i dynamicznym tworem w którym potrafią się odnaleźć zarówno młode jak i starsze osoby.


  • Olga Wojdyńska - Kulturowe źródła uprzedmiotowienia różnych grup osób - zarówno ludzkich, jak i innych gatunków Olga Wojdyńska - antropolożka kultury, działaczka i badaczka. Interesuje się relacjami ludzi z innymi gatunkami i z przyrodą oraz prymatologią. Prezeska stowarzyszenia „Mudita”, studentka w Instytucie Nauk o Środowisku UJ, aktywistka i edukatorka oraz koordynatorka zespołu „Klimat i Środowisko” przy inicjatywie „Nasz Rzecznik” współpracującej z biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Na spotkaniu chciałabym wspólnie z słuchaczkami i słuchaczami zastanowić się nad tym, jakie są kulturowe źródła uprzedmiotowienia różnych grup osób - zarówno ludzkich, jak i innych gatunków. Dodatkowo, chciałabym zaproponować krótki wykład na temat dość ogólnej kwestii wyobrażeń o kulturze/naturze i człowieku/zwierzęciu w naszej kulturze, i o uprzedmiotowieniu różnych gatunków i różnych grup ludzi, z przykładami z życia społecznego.

  • KSY (pierwotnie Kosy) to zimnofalowa kapela z Katowic, która na swoim koncie ma występy z : Les Tetines Noir, Kælan Mikla, Christian Death, Selofan, Voyvoda… Krzycząca gitara, militarna perkusja i motoryczne linie basu. Kosy to trafny opis rzeczywistości zastanej, widzianej przez pryzmat głębokiego sentymentu do czasów, które nigdy nie nastały. Zespół zaprezentuje swój nowy materiał, który jeszcze nie był nigdzie publikowany. www.facebook.com/kosymuzyka batcaveproductions.bandcamp.com/album/na-wschodzie-bez-zmian  • Szu - gra i śpiewa na ulicy, pisze swoje piosenki na tematy dla niego ważne i ważniejsze - o tym co dookola i w jego duszy.25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page